Rádiógyűjtemény és ami mögötte van

Egy gyűjtemény története képekben, javítások ismertetésében

A szoksásostól eltérően itt fordított időrendi sorrendben veszem sorra gyűjteményem érdekesebb vagy különlegesebb darabjait, néhány személyes élménnyel kiegészítve.

"Tűzjelző" rádió

Eredetileg AEG gyártmány, valószínűleg azonban már semmi köze a német gyárhoz, ez a darab is Kínában készült. "Becenevét" formájáról kapta, ugyanis kinézetre leginkább egy komolyabb füstérzékelő, semmint rádió benyomását kelti. 

(kép)

A rádió állomáskeresője LED-es, az óra, amellett, hogy kézzel is beállítható, rádiójel segítségével frissíti a pontos időt. Jó esetben ez a funkció panellakásban is működik...

"Disco light" CD-s magnó

A HD-I névre hallgató, a kilencvenes évek technológiáját idéző CD-s magnó hangszórói köré LED-eket építettek, amik érdekes módon nem a hangerő növelésével egyenes arányban villognak egyre fényesebben, hanem külön, a hátoldalon elhelyezett kapcsolóval kell kiiktatni, illetve "aktiválni" őket.

A kínai gyártmányú széria mondhatni típushibája, hogy a CD rész nem működik. Ez alól az én magnóm sem volt kivétel, bár szerencsére egy apró hiba kijavításával ez a probléma majd másfél évre megoldódott. Ekkor azonban egy tranzisztor adta meg magát, amitől a CD fejegység és a kijelző egyenesen megbolondult. "Természetesen" ilyen típusú tranzisztort már nem árultak, így csak egy ezzel kompatibilis alkatrészt tudtam beletenni, és még örülhetek a sikernek.
Az incindensből arra engedek következtetni, hogy a 2008-2009 körül gyártott szerkezetbe már akkor elavult technológiát építettek be, és erre akkor találhatok majd újabb bizonyítékokat, ha valamilyen további elektronikus alkatrészt ki kell majd cserélni benne.

Jelenleg jobb, mint újkorában.

"Monitor" rádió (Domotec ...)

A "Germany" felirat ne tévesszen meg senkit, kínai gyártmányról van szó. Kinézete alapján egy békebeli, ám dizájnos számítógép-monitorra hasonlít. 1998 karácsonyára kaptam, és bár a mai napig működik, közel tizenkét év szolgálat után tettem el a szekrénybe. A Fáy utcai piacról származik. További különlegessége, hogy a (kínai) eladó csak a piacfelügyelőség szó hallatán volt hajlandó kicserélni az ezelőtt ugyancsak tőle vásárolt, ám részben működésképtelen példányt. A piac évekkel ezelőtt bezárt, és gondolom az igazát bizonygató eladó is meglepődne azon, ha megtudná, hogy az általa oly nehézkesen kicserélt rádió még működik...

Kétkazettás villogós (First 32)

Különlegessége, hogy nem csak a hangszórók köré, hanem a kazettafészkek aljához is LED-sort építettek, amit a nagy hangerő "hoz lázba".

(kép)

Maga a készülék már esztétikailag sem a legszebb, szerencsére azonban működik, azonban előtte alapos külső-belső felújítást és takarítást igényelt. Jellegét tekintve erősen emlékeztet egyik alsó tagozatos barátom Osaka nevű magnójára, aminek szintén villogtak a hangszórói, és a biztonságosabb használat érdekében le kellett venni róla a kazettás ajtókat.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 10
Tegnapi: 16
Heti: 33
Havi: 129
Össz.: 38 793

Látogatottság növelés
Oldal: "Dizájn center"
Rádiógyűjtemény és ami mögötte van - © 2008 - 2024 - radiogyujtemeny.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »